Er Mektubu Görülmüştür

“Türk Subayı Kavramını Geleceğe Taşıyorsunuz”

Doğu Perinçek

15 Aralık 2013

Maltepe’deki bütün komutanlarımıza,
Mektubunuzla güç verdiniz, bizi ateşlediniz, sağ olun. Sizlere Türk milleti olarak minnettarız. Siz, bu milletin hazinesindeki en büyük değerlerden birini, Mustafa Kemal subayını, Türk subayı kavramını gelecek kuşaklara taşıyorsunuz. Bu eylemi sıradan bir iş gibi, sizlere çok yakışan millet sevgisiyle ve vakarla yürütüyorsunuz. Bunun değeri tarihseldir. Geleceği belirleyecek önemdedir.
Değerli arkadaşlarım, Türk milletine ve Türk subayına verilen hükümler yasadışıdır, gayrimeşrudur. Bunu uzak olmayan tarihte cumhuriyetin kurumları saptayacaktır. Asıl görev dönemine girmiş bulunuyoruz. Verdiğimiz yeminler namus yeminidir ve alınlarımıza yazılmıştır. Her yeni durumda, yeni görevi, yeni mevziyi tanımlamak, hayatın gereğidir ve bizim büyük geleneğimizde vardır. Sizlerden yeni sorumluluğunuzu belirlemenizi bekliyorum. Bu milletin sizlere her durumda ihtiyacı yakıcıdır. Bu milletin bir milli hükümetle kurtuluşuna büyük katkılarda bulunacak birikimleriniz tartışılmaz değerdedir. Size yollanan yüzbinlerce mektup, aslında sizlere çağrıdır. Bu milletin sizden asla vazgeçmeyeceğinin saptanmasıdır. Kemalist Devrimi yarım bırakmayacağız ve kesinlikle tamamlayacağız.
Bir milli hükümetle bağımsız, halkçı, aydınlık Türkiye’yi kuracağız. Bu, omuzlarımızdaki büyük sorumluluktur ve tarihin emridir. Yargıtay’ın onayı nedeniyle bilmiyorum sizlerin ikamet adreslerinizde bir değişiklik olacak mı? Orada veya burada, yüreklerimiz birlikte çarpıyor. Bilinçlerimize enerji veren güç, devrimci tarihimizden ve tarih boyunca başı dik yaşama geleneğimizden geliyor. Yeni yıla ve Türkiye’mizin önündeki yıllara vakar, gurur, özgüven, gönenç, aydınlık ve güzellik kazandırmak, hepimizin sorumluluğudur ve hepimizin ellerindedir.
Siz onurlu Türk subaylarına, Mustafa Kemal’in cesur askerlerine, vicdanlı aydınlarımıza; yeni yılda sevdiklerinizle, eşlerinizle, çocuklarınızla, ata ve analarınızla ve milletimizle birlikte özgürlükler, aydınlıklar, esenlikler diliyorum.

Doğu Perinçek
İşçi Partisi Genel Başkanı

Online Sipariş
Vermek İçin:

Er Mektubu Görülmüştür Facebook'ta
Er Mektubu Görülmüştür Twitter'da